Öğrenci koçu Ankara

Eğitim bireylerin yaşam boyunca süren faaliyetlerine denir ancak bu davranışların kalıcı ve istendik olması gerekecektir. Eğitim süreci boyunca öğrenciler bir takım kişilerin düşüncelerine ihtiyaç duyarlar, neyin doğru olup neyin doğru olmadığına karar vermek bazen öğrencileri aşabilir

Devamını Oku →

Öğrenci koçu Ankara

Öğrenciler, gelecek için en önemli anahtarlardan biridir ve gençlerimizi ne kadar doğru eğitirsek, geleceğimizi de o oranda güzelleştirme ihtimaline sahip olacağız. Ancak bu konuda yeterli çalışmalar yapılmadığından, ileri seviyede bir etkileşim oluşturamadık ve bunun sonucunda gerekli olan eğitimi öğrencilerimize okullarda yansıtmadık

Devamını Oku →

Ankarada öğrenci koçluğu

Koçluk denilen olay, günümüz kargaşalı ortamı için, özellikle kişisel ve mesleki potansiyeli maksimize eden, yaratıcı süreçler içerisine girilmesine imkan tanıyan ve kişilerin iş ve özel yaşamlarıyla ilgili olarak kendilerini geliştirmelerini destekleyen bir eğitim programıdır.

Devamını Oku →

Öğrenci koçluğu

Bu nedenle son zamanlar da öğrenci koçluğu denilen kavram çıkmış ve sık sık duyulmaya başlanmıştır. Öğrenci koçluğu nedir ve ne işe yaramaktadır biraz bunlardan bahsedelim.

Devamını Oku →

Ankara Öğrenci Koçu

Öğrenci Koçu Görevleri Nelerdir? Öğrenci koçluğunun temel amacına bakacak olursak, öğrenciye odaklanarak öğrenci ve öğrencinin ailesi ile birlikte öğrencinin akademik başarı isteğini arttırıcı çalışmalar yürüttüğünü görürüz. Öğrenci koçlarının yaptığı işler arasında; çalışma programını oluşturmak, çalışma ortamını düzenlemek, öğrencinin sorunlarıyla ilgilenmek yer alır.

Devamını Oku →

Öğrenci Koçluğu Neden Önemli?

Doğru üniversite ve bölüm seçimi Başarısız olunan derslerin analiz edilmesi Yeteneklere göre yönlendirme vb.

Devamını Oku →

ANKARA ÖĞRENCİ KOÇLUĞU

Ankara Öğrenci Koçluğu İle Sağlanan Avantajlar Nelerdir? Öğrencilerin en büyük hatalarından birisi, dersleri geçmek için çalışmak olmaktadır. Bu anlayış gençliğimizi kötü bir sona hazırlamaktadır. Bu nedenle okullarımızda da ezberci eğitimden uzak durmak gerekmektedir. Ezberci zihniyet ile çalışan gençler, dersleri geçtikten sonra bir daha çalışmayacaklardır.

Devamını Oku →

Öğrenci Koçluğu Eğitimleri

Öğrenci koçluğu eğitimleri Ankara ilinde bulunan tüm ilçelerdeki öğrencileri bünyesine beklemektedir. Öğretmen ve rehberlik kadromuz bu işi severek yapmaktadır, öğrencilere ılımlı yaklaşımlarımız sayesinde bu işin zorla değil de öğrencinin kendi inisiyatifi doğrultusunda bir yerlere gelebileceğini göstermekteyiz. Mesleki rehberlik hizmetlerimiz sayesinde bireyin ilgi ve beklentileri doğrultusunda onlara seçenekler sunmaktayız.

Devamını Oku →

VERİMLİ DERS ÇALIŞMANIN YOLLARI

Verimli ders çalışma konusunda bir çok öğrencinin sıkıntı yaşadığını söyleyebiliriz. Bu konuda pek çok yazı yazıldı seminerler verildi. Biz size kısa bir şekil yedi adım içerisinde nasıl ders çalışmanız gerektiğinden bahsedeceğiz.

Devamını Oku →

Sınav Kaygıları

Eğitim hayatının vazgeçilmez parçalarından biride sınavlardır. İlkokuldan üniversitenin sonuna kadar büyüklü küçüklü birçok sınava girmekteyiz. Her sınavda öğrencilerin heyecanlandığını stres yaptığını hatta korktuğunu görsekte asıl öğrencilerin hayatlarına büyük ölçüde şekil verecek olan liseye giriş ve üniversiteye giriş sınavlarında stres yaptığını söyleyebiliriz.

Devamını Oku →

EĞİTİM SÜRECİNDE YAŞANILAN AKSAKLILAR VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Öğrenci Koçları eğitim süreci bir bireyin hayatının birçok bölümünü kaplamaktadır. Bu süreç içerisinde pek çok iniş çıkış ve aksaklıklar bireyi beklemektedir. Kaçınılmaz bir gerçek olan bu etkenler bireyin bazen yolundan şaşmasına neden olabilir.

Devamını Oku →

SINAV STRESİNİN AZALTMANIN YOLLARI

Yaklaşan sınav tarihleri liseye ve üniversite hazırlanan öğrencilerimizi stres altına almaktadır. peki Sınav kaygısı kaygısının en temel yolu konu eksiğini minimuma indirmektir. Öğrenciye sınav stresini yaşatacak etken bilgi eksikliğidir.

Devamını Oku →

Öğrenci Koçu Ankara - Kitap Okuma

Medeniyetlerin gelişmesinde en önemli unsurlardan biriside hiç kuşkusuz bilgi ve bilgi paylaşımıdır. Bu bilgi paylaşımının en temel etkenide kitaplardır. Kitaplar milletler arasında bilgi paylaşımı için geçmişten günümüze en önemli bir araç olarak kullanılmıştır.

Devamını Oku →

SINAV STRESİ

Sınav stresi öğrencilik hayatının vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Sadece üniversite ve liseye girişte yapılan sınavlar haricinde öğrencilerin okul sınavlarında veya yapılan herhangi bir deneme sınavında da stres yaptığını görmekteyiz.

Devamını Oku →

ANKARA ÖĞRENCİ KOÇLUK

At sineği ; bir şekilde ısıran, yapışkan, sinir bozucu etkiye sahip bir canlı türüdür. Dinlenen, uyuyan bir canlıya musallat olarak onu harekete geçirir. Bu benzetme M.Ö 450’li yıllarda yaşayan ünlü kişilik Sokrates’ten esinlenerek yapılmıştır.

Devamını Oku →