Öğrenci koçu Ankara

Eğitim bireylerin yaşam boyunca süren faaliyetlerine denir ancak bu davranışların kalıcı ve istendik olması gerekecektir. Eğitim süreci boyunca öğrenciler bir takım kişilerin düşüncelerine ihtiyaç duyarlar, neyin doğru olup neyin doğru olmadığına karar vermek bazen öğrencileri aşabilir

Devamını Oku →

Ankara öğrenci koçu

Öğrenciler, geleceğimizi emanet edeceğimiz en önemli hazinemizdir ve bizler hazinemizi en iyi şekilde koruyarak, onlara ve geleceğimize en iyi yatırımı yapmamız gerekmektedir. Bunu yaparak en iyi eğitimi sağladığımız sürece, gençlerimizin gelişimleri için onlara en iyi yardımı yapmış olmaktayız ve bunun yanında onlara gereken cesareti de vermiş olmaktayız.

Devamını Oku →

Öğrenci koçu Ankara

Öğrenciler, gelecek için en önemli anahtarlardan biridir ve gençlerimizi ne kadar doğru eğitirsek, geleceğimizi de o oranda güzelleştirme ihtimaline sahip olacağız. Ancak bu konuda yeterli çalışmalar yapılmadığından, ileri seviyede bir etkileşim oluşturamadık ve bunun sonucunda gerekli olan eğitimi öğrencilerimize okullarda yansıtmadık

Devamını Oku →

Profesyonel öğrenci koçluğu

Eğitim süreci içerisinde öğrenciler her zaman mantıklı kararlar alamayabilir, dönemsel olarak görülen bazı etmenler öğrencilerin davranışsal açıdan tutarsızlaştırabilir. Öğrenci koçluğu öğrencilerin bu alanda zihinsel, davranışsal ve duygusal gibi sorunlar yaşaması adına ortaya çıkan bir hizmettir.

Devamını Oku →

Öğrenci koçunun görevleri

Öğrenci koçluğu, öğrenciler için kendi performanslarını ortaya çıkarabilmeleri adına destek vermek amaçlı hizmet sağlamakta olan bir eğitimdir. Kısaca istenilen performansa ulaşmak için koç ve danışman arasında kurulan planlı bir gelişim ilişkisi olan koçluk, kişilerin var olan potansiyellerini ortaya çıkararak, ulaşılabilir hedeflere ve olasılıklara odaklanan bir öğrenme ve gelişim sürecidir.

Devamını Oku →

Ankara Eğitim Koçluğu Ücretleri

Eğitim koçluğu, eğitimin önemini kavrayarak, sorumluluklarının bilincinde olan, zamanı doğru programlama, odaklanma ve sınav motivasyonuna yönelik olarak öğrencileri hazırlamayı hedefleyen bir sistemdir. Bir öğrenciden beklenti kafasını dersten kaldırmaması değil, ders için ayırdığı vakti etkin şekilde kullanmasını sağlamak, o vakitten mümkün olan en yüksek oranda verim almasını sağlamaktır.

Devamını Oku →

Öğrenci koçluğu

Öğrenci koçluğu son zamanlarda çok popüler bir durum haline gelmiş durumda. Aileler çocuklarının başarılarını yükseltmek için ve özelliklede sınava girecek olan çocukların aileleri sınavlarda yüksek puanlar almalarını istedikleri için öğrenci koçlarına başvurmaktadırlar.

Devamını Oku →

Öğrenci Koçluğu Sertifika Programları

Öğrenci koçluğu,  kişisel potansiyeli geliştirmek, yaratıcı süreçler içerisine girilmesine imkan tanımak ve kişilerin okul ve özel hayatlarıyla ilgili olarak kendilerini geliştirmelerini desteklemek amaçlı bir eğitim programıdır. Öğrencilerin istenilen performansa ulaşmak için var olan potansiyellerini ortaya çıkararak, kendilerine hedef belirlemelerini sağlamak, belirledikleri hedeflere ve olasılıklara odaklanarak bir öğrenme ve gelişim sürecine girmelerini sağlamak programın ana hedefidir

Devamını Oku →

Öğrenci koçluğu eğitimleri Ankara

Öğrenci Koçluğu Eğitimleri Ankara olarak bizim öğrenci koçluğu eğitimimiz ile profesyonel bir eğitimci olarak öğrencinin sorunlarını çözmede veya öğrencinin sorunlarını anlatmada ulaşacağı veya sağlıklı bir eğitim için ihtiyaç duyacağı bireydir. Burada amaç öğrencinin gelişimini sağlamak ve ona psikolojik olarak yardımcı olabilmektir

Devamını Oku →

Ankara Eğitim Koçluğu

Ankara’da eğitim koçluğu denildiğinde akla ilk gelen adres Ortadoğulular Eğitim Kurumları olmaktadır. Bunun sebebi elbette kurumumuzun yaptığı işlerle sürekli ön planda olması ve herkes tarafından örnek gösterilmesidir. Bu noktada en çok merak edilen konu eğitim koçluğu ve bunun ne şekilde yapıldığıdır

Devamını Oku →

Öğrenci koçluğu

Bu nedenle son zamanlar da öğrenci koçluğu denilen kavram çıkmış ve sık sık duyulmaya başlanmıştır. Öğrenci koçluğu nedir ve ne işe yaramaktadır biraz bunlardan bahsedelim.

Devamını Oku →

ANKARA ÖĞRENCİ KOÇU

Ankara Öğrenci Koçu Olarak Hangi Hizmetler Verilmektedir? Öğrencilerin geleceklerine hedeflerini koyarak bakmaları, onları daha istekli yapacaktır. Bu nedenle öğrencilerimizin ilk olarak, içindeki benlerini çıkarmak istemekteyiz. Bunun sonucunda, gelecekte ne olacaklarını, derslerine nasıl daha verimli çalışacaklarını, insanlarla nasıl konuşmaları gerektiklerini, okullardaki etkinliklerini artırmalarını ve özgüvenlerini en iyi şekilde nasıl yükseltmeleri gerektikleri konusunda bilgiler vermekteyiz.

Devamını Oku →

EĞİTİM KOÇLUĞU

Eğitim koçluğu öğrencinin kendi isteği üzerine üzerine düşen sorumlulukları yerine getirerek var olan potansiyelini tanımak ve ortaya çıkarmak için uygulanan bir eğitim modelidir.

Devamını Oku →

Öğrenci Koçu Ankara - Kitap Okuma

Medeniyetlerin gelişmesinde en önemli unsurlardan biriside hiç kuşkusuz bilgi ve bilgi paylaşımıdır. Bu bilgi paylaşımının en temel etkenide kitaplardır. Kitaplar milletler arasında bilgi paylaşımı için geçmişten günümüze en önemli bir araç olarak kullanılmıştır.

Devamını Oku →

Öğrenci Koçu Ankara

Günümüzde insanların yaşamlarında karşılarına çıkan engellere ve problemlerle baş etmek için profesyonel yardım arama eğilimleri giderek artmaktadır. Herkes hayatında zaman zaman tıkanmalar yaşayabilir.

Devamını Oku →