Öğrenci Koçluğu Sertifika Programları

Kırlangıç Akademi  Öğrenci Koçluğu Sertifika Programları

30.10.2018    871


Öğrenci Koçluğu Sertifika Programları

Öğrenci koçluğu; öğrencilerin kendini tanımasını, güçlü yanlarını ve yeteneklerini keşfetmesini, hedef koymasını, kaynaklarını daha iyi kullanabilmesini, kendi yol haritasını çizmesine destek sağlayan bir hizmettir. Öğrencinin özelinde gizlilik ve etik değerler çerçevesinde yapılması gerekir. Öğrencinin durum değerlendirmesi yapılarak; okul başarısını artırmayı, kendine uygun hedefler seçmesini, etkin çalışma ve zaman yönetimini öğrenmesini, aile, arkadaş ve sosyal çevresi ile doğru iletim kurabilmesini, özgüvenini geliştirmesini hedefler. Öğrenci koçluğunun amacı; öğrencinin motivasyonunu sağlamak, öğrenciyi hedefleri doğrultusunda yönlendirmektir. Öğrenci koçu öğrenciye odaklanarak öğrenci ve ailesi ile birlikte motivasyon arttırıcı ve hedeflerine ulaşmasını sağlayan çalışmalar yapar.Öğrenci koçluğu yapabilmek için Öğrenci Koçluğu Sertifika Programları ‘na başvurup hem eğitimini alıp hem de eğitim sonunda yapılan sınavlara katılmak gerekir. Ortalama olarak yirmi beş ile elli saat arasında değişen bu programları veren birçok kurum bulunur. Öğrenci Koçluğu Sertifika Programları ‘na koçluk becerilerini geliştirmek isteyenler, rehber öğretmenler, psikolojik danışmanlar, eğitimciler, öğretmenler, insan kaynakları alanında çalışanlar ya da bu alanı meslek edinmek isteyen herkes katılabilir.

Bu yazımızda size Öğrenci Koçluğu Sertifika Programları  hakkında bilgi vermeye çalıştık. Bir sonraki yazımızda Eğitim Koçluğu hakkında sizlere bilgi vereceğiz .

Kırlangıç Akademi  Eğitim Koçluğu Ankara

Eğitim Koçluğu Ankara

Öğrenci Koçlarının doğru bir yönlendirilme yapılan öğrenci gelecekte yaptığı işi severek yapan kazanılmış bir birey anlamına gelmektedir. 

← Devamını Oku
Kırlangıç Akademi  Ankara Eğitim Koçluğu

Ankara Eğitim Koçluğu

Dershanelerin kapatılması, tayin durumu belirsizliği, mezun olduktan sonra atanamama ve gelir yetersizliği gibi çeşitli sıkıntılar yaşayan öğretmen...

Devamını Oku →

Öğrenci koçluğu sertifika programları

Öğrenci koçluğu sertifika programları

Öğrenci koçluğu sertifika programları son dönemde popüler hale geldi.

Devamını Oku →
Öğrenci Koçluğu Sertifika Programları

Öğrenci Koçluğu Sertifika Programları

Öğrenci koçluğu,  kişisel potansiyeli geliştirmek, yaratıcı süreçler içerisine girilmesine imkan tanımak ve kişilerin okul ve özel hayatlarıyla ilg...

Devamını Oku →

05050140896

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.