SINAVLARDAN KORKMUYORUZ

Kırlangıç Akademi SINAVLARDAN KORKMUYORUZ

20.9.2018    1042


SINAVLARDAN KORKMUYORUZ

Sınavlardan korkma zamanı değil, sınavların sizden korkma zamanı! Üstesinden gelemeyeceğiniz sınav yoktur, üstesinden gelemediğiniz şey başaramama korkusudur. Her insan hayatında sınavlarla karşılaşır. Tabi ki de okul veya ders veya kariyer için katlanacağımız sınavlarından bahsediyoruz. Sınavlarla karşı karşıya gelenler her seferinde heyecanlanır, strese girer ve ister istemez gerilir. En soğukkanlı insanlar bile üzerlerinde çeşitli baskılar hissederek, stres altında yanlış cevaplar verebilir. Sınavlar, bazı durumlarda huzursuzluk verir, kalp atışlarını hızlandırır, nefes darlığı yaşatır. Özellikle sınava yakın tarihlerde böyle olumsuz etkiler görülebilir. Sınav öncesi uygulanacak bazı şeyler, tüm bunların önüne geçebilir! Bunları Kişisel Eğitimler ile aşabilirsiniz.

Ankara Ortadoğulular Eğitim Kurumu Kişisel Eğitimler ile Sınav Öncesi Neler Yapılması gerektiğini çözelim!!! Zaman su gibi geçiyor ve sınav günleri yaklaşıyor. Stres ve panik artıyor. Psikoloji korku ile bozuluyor. Diğer sınava girecek öğrencilerin kendisinden daha iyi hazırlandığını, bu sebeple şansının olmadığını düşünen bir kişi, sınava 1-0 yenik başlıyor. Aynı zamanda bu düşünceler stresini de arttırmaya devam eder. Bu sebeple başarısızlığı, stresi ve gerginliği önlemek için gerek sınav öncesi gerek sınav sırasında yapılabilecek bazı şeyler var! Ankara Kızılay Ortadoğulular Eğitim Kurumu Kişisel Eğitimlerini geliştirdiği alanında tecrübeli ekibi ile eğitimin dışında bu eğitimler ile de öğrencilerinin yanında. Sınav öncesi ve sınav sırasında yapılacak bazı şeylerden en önemlileri Ortadoğulular Eğitim Kurumunun uzman ekibi ile öğrenciler;

 • Her şeyden önce kendilerine güvenmeyi öğreniyorlar. Özgüven, her şeyin anahtarıdır açamayacak kapı yoktur. Özgüven sayesinde başarısızlık korkusu, korku olmaktan çıkar başarıyı sağlar. 
 • Ankara Ortadoğulular Eğitim Kurumu Kişisel Eğitimlerinde öğrencilerine sınavın ne olursa olsun bir gece önceden sınavla ilgili konu üzerinde çalışmalara son vereceksiniz diyor. Son ana kadar, beyne hatırlaması gereken bir şeyler verilmesi, tüm bilgilerin kaybedilmesine sebep olabilir. Stres taze bilgileri unutturur. 
 • Sınavdan 1 ya da 2 gün önce vücudun ve zihnin dinlendirilmesi gerekir. Ankara Kızılay Ortadoğulular Eğitim Kurumu Kişisel Eğitimlerinde öğrencilerine yorgun bir bünye, daha çok gerilir ve başarısızlık kaçınılmaz olur tezini savunuyor. 
 • Sınavdan önceki gece uyumadan önce ılık bir duş alınması gerektiğini, çünkü duş almanın rahatlamalarına yardımcı olacağını söylüyor. 
 • Kızılay Ortadoğulular Eğitim Kurumuna göre, sağlıklı bir uyku için uygun saat ve doğru bir yer seçilmeli. Her türlü olumsuz düşünceden uzaklaşmaya çalışarak uyumak, başarı için önemli bir adım. 
 • Sınavdan sevmediğiniz hoşlanmadığınız şeyleri yapmaktan, sevmediğiniz insanlardan ve sohbetlerden kaçınılması gerektiğini söylüyor. Sevilen insanlarla olumlu şeyler konuşmak moralinizi ve motivasyonunuz arttıracağı gibi başarılı olmanız için öğrencileri de  tetikleyecektir. 
 • Ankara Ortadoğulular Eğitim Kurumu Kişisel Eğitimlerinin öğrencilerinden biri olup üniversite sınavına girecekse, sınav yeri tam olarak öğrenilmeli ki sınava gidene kadar ki yolculukta geç kalma korkusunu yaşamasın. Sınavdan birkaç gün önce sınava girilecek okulu bulup öğrenmek, sınav günü adres arama ve geç kalma stresini engelleyecektir. 
 • Sınav günü giyilecek kıyafetlerin önceden hazırlanmasına ve bu giyeceklerin rahat ve konforlu olmasına dikkat edilmeli. 
 • Sınav gününden önce o gün metabolizmanın tepki vermesine sebep olacak yağlı, ağır ve çok soğuk yiyeceklerden uzak durmalarını ve sınavda heyecan ve stres nedeni ile kişinin ağzı kuruyabileceğinden bol bol su ile girmek gerektiğini belirtir. 
 • Suyun yanında enerji verebilecek çikolata, bisküvi ve kuruyemiş gibi hafif yiyecekler de sınav sırasında tüketilebilir ki oluşacak açlık hissi dikkat dağılmasın. 
 • Ankara Kızılay Ortadoğulular Eğitim Kurumu Kişilik Eğitimlerin de Psikolojik danışmaları ve rehberlik uzmanları ile öğrencilerine bu eğitimleri verirken sınavdan hemen önce gerginlikleri artarsa derin nefesler alınmasını ve buna yönelik çalışmalar yapılmasını öğretmektedir. Bunu hocaları ile birkaç kez tekrarlarlar ve nefes alma tekniklerini de öğrenmiş olurlar. 
 • Sınava başlarken sınav kâğıdına kişisel bilgileri doğru olarak yazdıklarından emin olmalarını ve sınav sırasında sürekli saati kontrol etmemelerini çünkü bunun hem stresi arttırdığını hem de vakit kaybına yol açtığını da öğrencilerine benimsetiyor. 

Ankara Kızılay Ortadoğulular Eğitim Kurumu Kişisel Eğitimlerinde öğrencilerine sunduğu eğitimlerin dışında uzman ekipleri ile de öğrencilerini sınava hazırlık motivasyonları ve öğretimleri ile artık sınavlarla karşı karşıya gelmek çok kolay. Başlığımızda da olduğu gibi Ortadoğulular Eğitim Kurumu Kişisel Eğitimleri ile SINAVLAR SİZDEN KORKSUN!

Kırlangıç Akademi Öğrenci Koçu Ankara

Öğrenci Koçu Ankara

Günümüzde insanların yaşamlarında karşılarına çıkan engellere ve problemlerle baş etmek için profesyonel yardım arama eğilimleri giderek artmaktadı...

← Devamını Oku

ÜNİVERSİTEYE HAZIRLANMANIN YEDİ YOLU

Geçtiğimiz on yılda, binlerce gence okul hakkında ne düşündüklerini sorma şansım oldu. Bunların büyük çoğunluğunun genellikle iki yoldan birini his...

Devamını Oku →

SINAVLARDAN KORKMUYORUZ

SINAVLARDAN KORKMUYORUZ

Sınavlardan korkma zamanı değil, sınavların sizden korkma zamanı! Üstesinden gelemeyeceğiniz sınav yoktur, üstesinden gelemediğiniz şey başaramama ...

Devamını Oku →

NEDEN KİŞİSEL GELİŞİM?

Araştırma ve devamlı olarak kendini geliştirme ihtiyacı duyan bireyler kişisel gelişimci olarak bilinmektedir. Bilgi, eğitim, yaşam koçluğu ve danı...

Devamını Oku →

ZEKANIN SEKİZ TÜRÜNÜ KEŞFEDİN

‘’ Her insan eşsiz bir zeka birleşimine sahiptir. Eğitimin önündeki temel zorlukta budur. ‘’ ( Howard Gardner ) Bu söz bizlere her insanın farklı z...

Devamını Oku →
HAFIZAYI GÜÇLENDİRMENİN KEYİFLİ 15 YOLU

HAFIZAYI GÜÇLENDİRMENİN KEYİFLİ 15 YOLU

Günümüzün en büyük sorunlarından biride unutkanlıktır. Unutkanlık yüzünden birçok birey hem günlük hem de okul ve iş hayatında çeşitli sıkıntılar y...

Devamını Oku →

05050140896

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.